Afrika 2018 

Hlavní stránka

Afrika 2018

VideoIndonesie GPSFotogalerie

Film
1
Film
2
Film
3
Film
4
Film
5
Film
6
Film
8
Film
8
Film
10
Film
m
Film
8
Film
44
Film
12
Film
13
Film
14
Film
15
Film
18
Film
20
Film29.3.20187 – 20.4.2018
ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Účastnící výletu. První setkání, takto vypadáme na obratníku Kozoroha. zleva  Hanka, já, Ivanka, Eva, Jana, Honza a naše průvodkyně Irena (fotí to bezpečný řidič Greg )

Plán cesty. Jedeme s Livingstone, tedy nic neřešíme, nechme se překvapit  ...

Focení. Tak zase nějak nejsem spokojený s výsledkem. Na treky (treky nebyly)  nebereme velký foťák, takže fotky z mobilu. No tady klasické fotoalbum po dnech (tentorát ne, dny byly stejný, je to na jedný hromadě) Nová prezentace  s vyšší kvalitou, a panorama.

Panorama

Počasí. Podzim na jihu planetky, v poušti max 25 v KM i 15, ..

GPS záznam cesty.
Už to nebuderu sebou, o starost míň a Ivanka má zapnutý záznam souřadnic u fotek.


Mapy. Tak to si můžete vyGooglit, ale základní přehled zde.

Omluva
. Tak tentokrát se snad nemám komu (nebo jo?).

Cesty
. Asi nejvíc dostaly ty vzdálenosti, 6 200 km v autě a nachozeno možná 20km. Děsný, ale je to moje chyba, měl jsem si to lépe promyslet, nebylo to pro nás.
Ale jsem překvapen, že https://www.livingstone.cz/ připraví takový zájezd.

Auto. nějaký Van.

Jídlo. Evropa, Amerika,Indie ale hlavně byl fajn gril na kempech, ...

Camping
.10 dní pod stanem z 20-ti, asi to nejhezčí na výletě, sami u řeky v pošti, ...

1.- 20. den ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - JAR

Normálně dělám pečlivě cestu den po dni, ale tady to dám na jednu hromádku, dny se od sebe moc nelišili, tak tedy jen zkopíruji plánovaný program.

Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. ( No ani zvířatko )
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe 

NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh na břehu Okavanga. Největší meteorit světa (54 tun). Přesun k NP Etosha.

NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Oblast Namutoni, Halali a Okuakuejo. 

Kaokoland - nejzajímavější část Namibie. Přesun do městečka Opuwo. Opuwo je vydechnutím z tajemna a návratem do „civilizace“. Putování k řece Kunene. Zázrak vodopádů Epupa Falls ve vyprahlé krajině. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Vesničky původních obyvatel Ovahimba. Při troše štěstí unikátní pouštní sloni. Himbská tržiště. Odvážné výtvory na hlavách žen kmene Herero.

Damaralandu. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein. 6 000 let staré. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai.

Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu. Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Pohoda „evropského“ Swakopmundu.

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v Sesriem.

Pouštní park Namib  Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu.

Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.

Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok do Kapského Města. Nezapomenutelný pohled na město z Table View. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Pořadí navštívených míst se může měnit v závislosti na počasí. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapmanʹs Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simonʹs Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay. Botanická zahrada.

Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Večerní odlet.

 
Další dny
....

GPS záznam cest

(GPS) Bohužel se záznam nepovedl, 

Videa

Jen krátké připomínky, všude v textu označeno takto
So right.

So right01 -Afrika 2018, Mirek výstup na dunu
So right02 -Afrika 2018, Mirek na duně a okoli
So right03 -Afrika 2018, Mirek skluz z duny, Namibie
So right04 -Afrika 2018, Ivanka skluz z duny, Namibie