Hlavní stránka

Kuba 2005

VideoKubaFotogalerie

Auto v Trinidadu
Piňar del Rio
Kuřák
Trinidad
Tropická krajina
1. den: odlet z Prahy do  Havany, přílet, transfer do hotelu, ubytování, večeře, seznámení s Honzou a Ivanou.
2. den: snídaně. Prohlídka staré části Havany, navštívíme muzeum rumu . Po obědě v jedné ze známých restaurací staré Havany zamíříme do moderní části hlavního města. Navštívíme náměstí revoluce.  Návštěva domu Ernste Hemingveje nad Havanou kde je i jeho rybářská loď a hotelu v centru stare Havany kde žil cca 3 roky. V podvečer návrat do hotelu, večeře a nocleh.
3. den: po snídani odjedeme do provincie Piňar del Rio. Cestou můžeme obdivovat malebnou krajinu. Návštěva továrny na výrobu kubánského tabáku. Navštívíme i údolí Valle Viňales (na seznamu UNESCO). Oběd a nějaká šílěně pomalovaná skála od mladých komunistů - myslím že evoluce. Cesta přírodou k indiánské jeskyni Cueva del Indio. Cestou zastávka u prověřeného pěstitele tabáku. Ubytování v Havaně. Večeře, nocleh.
4. den: snídaně. Odjezd do Cienaga de Zapata, návštěva krokodýlí farmy, projíždka loďkou kolem laguny Aldea Taina.Návštěva jakésiho ostrůvku s podivným skanzenem indiánů.  Odjezd do Playa Giron (zátoka sviní), návštěva muzea invaze. Nocleh v takovém chatkovém komplexu u zátoky.
5.den  Pokračování v cestě, návštěva cukrovaru, jízda parním vlakem co vozil cukrovou třtinu,  návštěva domorodců.
Ubytování kdesi v národním parku, komplex bungalovů
6.den výlet do tropické krajiny. Hory Topes de Collantes, výlet parku Guanayara. Procházka po parku
7. den odjezd do Tinidadu, prohlídka města (na seznamu UNESCO). Atmosféru koloniálního města zpestří ochutnávka typického místního nápoje La Canchanchara..
8. den Prohlídka města Santa Clara. Mimo jiné navštívíme mauzoleum Ernesta Che Guevary a památník vlaku "tren blindado", který přepravoval poslední munici za diktátora F. Batisty. Dále odjezd do Varadera, ubytování ve vybraném hotelu. Večeře a nocleh.
8.–11. den Varadero
11. den: během dne transfer na letiště a odlet do ČR.

zpět