Hlavní stránka

Mexiko 2006

Videomexiko City - Teotihucan-Oaxaca-Monte-AlbanFotogalerie

Pyramida Slunce
Dítě
Monte Alaban
Oaxaca
pohoří Sierra de Miahuatlán
Puerto Angel
Aqua Azul na řece Shumul – Ha
Palengue
Plaž u Tulumu
Tulum
Cancun
západ slunce v Isla Mujeres
bar u Chitzén Itzá
1. den: odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City, poté ubytování v hotelu, který leží v centru města.  ( My s Vojtou zůstáváme na hotelu, holky vyráží do nočního města a na střechu nějakého mrakodrapu)
2. den: po snídani prohlídka Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky předmětů předkolumbovských kultur střední Ameriky na světě. Dále asi 40 km za město k největší archeologické zóně – Teotihuacanu (přezdíváno město bohů), kterému dominují Třída mrtvých a pyramidy Slunce a Měsíce). Společná prohlídka centra, které bylo opuštěno dřív, než se vlády okolního území ujali Aztékové. Po pozdním obědě návrat do města a prohlídka centrálního náměstí s Národním palácem, katedrálou a Templem Mayor.
3. den: ráno odjezd do města Puebly kolem vulkánu Popocatepetl se zastávkou na snídani v horách. Puebla si zachovala koloniální půvab díky více než 70 kostelům a množstvím dalších staveb, jejichž fasády jsou zdobeny barevnými, ručně malovanými kachličkami. Odpoledne odjezd do města Oaxaca, večer ubytování v hotelu.( V Pueblu se nám ztratila Týnka tak ted dlužím každýmu panáka)  (Snídaně fakt super viz fotky. V Oaxaca nepokoje, holky vyráží do města. Nepokoje trvají od konce prázdnin, začali je učitelé, každá rok chtějí zvýšení platů a vždy toho dosáhnou, letos ne. Pak toho využili extremisti a situace se poněkud vyhrotila. Atmosféra dost zajímavá, na náměstí policajti a demonstranti ve stáncích si pouštějí videa ze zásahů policie, viz fota)
4. den: po snídani návštěva kultovního centra údolí Oaxacy – pyramidy Monte Alban, které vystavěli Zapotekové a Mixtecové na plošině seříznuté hory, potom prohlídka údolí se zastávkou na plantážích agave, kde se vyrábí typická kořalka s červem Mezcal, a oběd. Odpoledne návrat do města, prohlídka centra Oaxacy.
5. den: brzy ráno přejezd (cca 7 hod.) přes vysoké pohoří Sierra de Miahuatlán rozmanitou krajinou k nejkrásnějším plážím Tichého oceánu. V odlehlých oblastech okolo rybářského přístavu Puerto Angel, dosud málo zasažených cestovním ruchem se nachází ideální místo na odpočinek a načerpání energie. (perfektní, jen tam jsou nebezpečné proudy od pehu do moře, tak na nás občas někdo zakřičí at plaveme vedle, .. )
6. den: Výlet do malé přírodní rezervace s krokodýly a vodním ptactvem. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání.  ( Ráno jsem si přivstal a prošel po pobřeží zátoky ) (V laguně jsem šel na kormidlo  a setkali jsme se s krokodýlem cca na 2m , docela jsme měli strach)
7. den: rybářským člunem na oceán k pozorování mořských živočichů (delfínů, želv a velryb), šnorchlování v ukrytých zátokách a rybaření. V podvečer přejezd do Miahuatlanu k přenocování.
8. den: ráno pokračuje cesta do San Cristobal de Las Casas, tradiční metropole státu Chiapas – území nejhustěji osídlené původními indiánskými kmeny. Cestou návštěva jedné osady s obyvateli, kteří stále chodí v tradičním oděvu. Odpoledne ubytování v centru San Cristobalu – malebného koloniálního města v horách, prohlídka centra města a pestrobarevného trhu s ovocem, zeleninou, kořením a květinami.  ( teplota jen lehce nad nulou, asi překvapení i pro místní protože chodili po ulicích s novými přímotopy )
9. den: ráno (U autobusu jsme rozdali panáky co dlužím od Puebla) odjezd směr Palenque. Po zastávce na snídani návštěva kaskád v parku Aqua Azul na řece Shumul – Ha. Podél řeky je možnost výletu k vodopádům s doprovodem místního indiána s mačetou, nebo jen procházky po okolí a koupání v kouzelné modré vodě protékající bujnou tropickou vegetací. Pozdní oběd v přírodě a přejezd do města Palenque, kde následuje ubytování v hotelu. (A zase do baru  a já taxikem na hotel a zpět pro peníze a říct dětem že se zpozdíme)
10. den: dopoledne společná prohlídka mayské archeologické zóny v Palenque – jedny z nejkrásnějších pyramid v tzv. Mundo Mayo mayského světa. Obklopeny okolní džunglí, vytváří unikátní atmosféru, kde lze snadno podlehnout teorii, že měli Mayové spojení s mimozemšťany. Focení opic. Já ještě výlet trochu mimo centrum dění. Po obědě cesta cca 700 km na máyskou riviéru přes poloostrov Yucatán. Pozdě večer ubytování v hotelu u Tulumu.
11. den: celý den volno u blankytných vod Karibiku. Ráj plný palem, slunce a bílého tzv. klimatizovaného písku. Koupání a možnost potápění u korálových útesů s výhledem na pyramidy Tulum. Na večeři do výborné restaurace s výběrem masa a ryb.
12. den: ráno krátká prohlídka atraktivních pyramid Tulum na břehu Karibiku a po snídani přejezd do mexického letoviska č. 1 Cancún. Projížďka 24 km dlouhou hotelovou zónou a na pár hodin rozchod v centru k nákupům, koupání, nebo na oběd. Odpoledne přejezd lodí na překrásný (i když osídlený) karibský ostrůvek – Isla Mujeres.  (Cancún fakt hrůza, naštěstí jme tam byli cca hodinu)
13. den: Isla Mujerespohoda v karibském stylu – kavárny, obchůdky, odpočinek a samozřejmě koupání. Na kolech lze ostrov objet za pár hodin! Výborné mořské speciality v restauracích a večer rušný život v místních barech. Výlet s báječným šnorchlováním u korálových útesů a oběd-specielně upravená grilovaná ryba. (Vojta si zaplaval s žralokem).
14. den: návrat na pevninu a přejezd do Chitzén Itzá. Chitzén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán. Pyramidy zasvěcené různým bohům, hřiště na pelotu, observatoř, obětní vodní nádrž cenote, tržiště a mnoho dalších staveb zbylo ze sídliště zaniklé civilizace. (Chitzén Itzá příliš civilizované a dost lidí co tam jezdí na jednodenní výlety z Cancúnu. Večer návštěva úžasného Mayskeho baru s Oldou, Soňou a Vítkem )
15. den: po snídani přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně let do Evropy.
16. den: přílet do Prahy.

Další cesty po Mexiku


Cesta k Puerto Angel - laguna - San Cristobal de Las Casas - Aqua Azul na řece Shumul – HaPalenque - Tulum - Cancún - Isla Mujeres - Chitzén Itzá

zpět