Hlavní stránka

Peru 2005

VideoLima-Pisco-IcaFotogalerie

Colca canon
Macu Picchu
Cuzco
Sandoval
Titicaca
Aqueripa
Nazca
Patapampa
Sandoval
Titicaca
Pevnost Sacsayhuaman
1. den: odlet z Prahy do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu. Nocleh.
2. den: prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkony paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva Národního muzea (Museo de la Nacion). Toto muzea disponuje cennými sbírkami Předkolumbovské éry – prohlídka a seznámení s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd do městečka Pisco na pobřeží Pacifiku. Nocleh.
3. den: ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, plameňáků a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica. Návštěva vinných sklepů s ochutnávkou proslulého peruánského drinku Pisco. Nocleh v Nasza
4. den: ráno absolvujete nevšední zážitek při letu malým letadlem nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca. Poté přejezd do "bílého města" Arequipa položeném pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti. Nocleh.
5. den: Arequipa (2350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně. Nocleh.
6. den: přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4800 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera. Nocleh.
7. den: brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca, pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3800 m), bájnému jezeru Titicaca. Nocleh.
8. den: Titicaca, ráno výlet lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákoso
vém člunu. Přejezd z Puna do Cuzca, nádhernou krajinou tvarovanou ledovcovou morénou, z části podél řeky Vilcanota, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou zastávka u zřícenin inckého chrámu Raqchi. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.
9. den: Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne návštěva mohutné pevnosti Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město, kamennou svatyni Qenqo a incké lázně Tambo Machay. Nocleh.
10. den Ráno odlet z Cuzca do Puerto Maldonado. Transfer k řece Madre de Dios, přesun motorizovanou kánoí do přírodní rezervace Tambopata k izolovanému jezeru Sandoval, kde bude ubytování ve stylově zařízených chatkách. Po obědě výlet na katamaránu a procházka džunglí s místním průvodcem – seznámí s bohatstvím přírody této části Amazonie. Nocleh. 11. den: krátký pěší výlet džunglí v okolí jezera Sandoval, kde lze pozorovat nespočet druhů ptactva a další fauny, mj. papoušky, želvy, opice, kajmany, hoatziny a při troše štěstí i vydru obrovskou. Po klidné hladině na kánoích vyhlídková plavba po okolí. Nocleh.
12. den: ráno po snídani návrat do Puerto Maldonado, přelet do Limy
13. den: pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich návštěva také pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Odjezd vlakem do
Aguas Calientes
14. den: Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Interaktivní panoramatický pohled ZDE. Za doprovodu místního průvodce více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu, odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně do Cuzca. Nocleh.
15. den: Cuzco, ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.
16. den: přílet do Prahy.

Další cesty po Peru


Nazca-Aqueripa-Colca-Puno-TiticacaCuzcoAmazonie-SandovalPosvátné udoli- Macu Picchu a konec

zpět