Hlavní stránka

Skotsko 2008

VideoSkotskoFotogalerie

Edinburg
Vojta, kola Pitlohry
Fort Augustus
Vysočina
Výlet
Bohužel dost často k vidění
St. Andrews
První samostatná akce bez cestovky, když vynecháme Chorvatska, Itálie a Česka

1. den: odlet z Prahy do Edinburgu. Přílet odpoledne prší. Poněkud složitější hledání prvního a posledniho domluveného ubytování. Návštěva kulturního festivalu a děsnej slejvák.
2. den: odjezd z nádraží Haymarket do Perthu na Skotské slavnosti do Perthu. Omylem návštěva dudáckého festivalu, návrat do Perthu, italská restaurace s českým číšníkem. Slavnosti byly bohužel před týdnem, takže dál do městečka Pitlochry. Ubytování na jednu noc. Procházka  a hosdpoda u mlynáře.
3. den: Ráno shánění ubytování na další noc, stěhování a půjčení kol. Výlet cca 50 km po okolí. Prší. nějaký kostel a takovej umělej zámek. Pak jsme zabloudily. Večer ukázka Skotské kultury, tance a zpěvy ve venkovním amfiteátru. nevydžel jsem.
4. den: ráno odjezd autobusem (jezdí jednou týdně ) do Fort Wiliam, opět složitější hledání bydlení-zas jen na jednu noc a pěšky na Kraví horu. Zpět a véča
5. den: Ráno ubytování v hotelu, sledování TV olympiády a česká medaile v nějakém veslování. Dále výlet na Glen Nevis s lanovkou a sjezdem pro BMX, zpět do Fort Wiliam, a druhý výlet do Kinlochleven (poněkud chybný odjad vzdálenosti, autobusem cca hodinu ), výstup na kopec. ( původně jsme ale hladali uplně jiný místo )
6. den: cesta autobusem do Inverness, cestou zastávka v Fort Augustus a proíždka po Loch Ness. Ubytování zas jen na jednu noc-to je snad nějaký Skotský zvyk. Pokus o hledáni ubytování i na další noc-úspěšný se scénkou vypusťte psy a pronájem auta na druhý den.
7. den: ráno na sever autem přes vysočinu. Nejdřív jakýsi hrad po te co jsem nenašli nějakej slavnej kde byla i Madona ( to se nám ostatně stává často, třeba v Perthu )  Jesnosměrka přes vysočinu a před tím několikrát v protisměru, ale OK. Uplně na konec světa.  Na poprvé cca 400 km s řízením vpravo. Zpět do Inverness.
8. den: Ráno vlakem, a autobusem na ostrov Skye.
Pokus o sehnání auta, ale je sobota tak ne. Bydlení na neuvěřitelné dva dny  v jednom penzionu.
9. procházka bez Vojty, odpočinkový den
10. den: Ráno posledním autobusem v roce (začíná škola) do Ardvasar a trajektem do Malaig a vlakem Harry Potera do Helensburgu, dale taxikem do Stirlingu ( tím jsme zkompletovali dopravní prostředky letadlo-vlak-autobus-kolo-auto-lod-lanovka). Tam nejtěžší hledání ubytování v dešti cca 3 hodiny. Nakonec na dva dny, první provizorium v penzionu na půdě a na další den klasika s výhledem na hrad.
12. den: Půjčení auta a výlet do St. Andrews - nejstarší golfové hřiště na světě, hrad, hřbitov z HP asi z cca 3. dílu. Začíná školní rok a tady je univerzita, tak je tady rušno. Návrat do Stirlingu s zastávkou
u mini vodopádu kde jsme se připletli k nějakému pohřbu kde vyhrával dudák. Ještě výlet na hrad s výhledem na památník Volise a do hospody kam nás ale nepustili.
13. den: Ráno odjezd do Edinburgu vlakem a domu letíme. Vojta se přestává ptát, co bude zítra a kdy poletíme domu-prima.

jinak, pršelo cca 50:50

zpět