Thajsko 2020

Hlavní stránka

Thajsko 2020

VideoIndonesie GPSFotogalerie

Film
1
Film
2
Film
3
Film
4
Film
5
Film
6
Film
8
Film
8
Film
10
Film
m
Film
8
Film
44
Film
12
Film
13
Film
14
Film
15
Film
00¨
Film
11
Film


02/2020

Účastnící výletu. Ivanka a skupinka beze mě

1

Plán cesty. Jede s Livingstone, tedy nic neřeší, nechá se překvapit  ...

Focení. Nová prezentace  s vyšší kvalitou, a panorama.

Panorama

Počasí.  ..

GPS záznam cesty.
Ivanka má zapnutý záznam souřadnic u fotek.


Mapy. Tak to si můžete vyGooglit,

mapa

Omluva
. Tak tentokrát se snad nemám komu , nebyl jsem tam

Cesty
. ....

Auto. ...

Jídlo.  ...

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower s otáčející se vyhlídkou.

3. den

Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Motýlí a orchidejová farma. Exkurze do sloního kempu. Seznámení s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

7. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Návrat do Chiang Mai.

8. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Přelet na ostrov Phuket. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a odpočinek.

9. den

Dopolední relax na pláži. Odpolední výlet po ostrově, gigantický Buddha z bílého mramoru s krásnou vyhlídkou. Vyhlídka Karon View Point a jižní mys Phromtep Cape. Večerní poznávání nočního života na vyhlášené pláži Patong s GoGo bary.

10. - 12. den

Trajekt na ostrov Ko Phi Phi - nezaměnitelná atmosféra, bohatý podmořský život, jemný písek, tyrkysová voda a vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí. Plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem, pozorování opic, šnorchlování se žraloky, relax na Long Beach. Pěší výlet ostrovem s krásnými vyhlídkami, přístrojové potápění nebo lenošení.

13. - 14. den

Uvolněná atmosféra přímořského letoviska Krabi. Výlet tradiční dlouhocasou lodí od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Koupání a šnorchlování. Posvátná jeskyně Phra Nang se stovkami dřevěných penisů přinášejících štěstí.

15. den

Možnost jízdy na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí v zátoce Ao Thalane nebo poslední koupání. Letecky z Krabi přes Bangkok.

16. den

Letecký návrat domů.

Další dny
....

GPS záznam cest

(GPS) Bohužel se záznam nepovedl, 

Videa

Jen krátké připomínky, všude v textu označeno takto
So right.