Hlavní stránka

Vietnam 2007

VideoHanoi - La hong bayFotogalerie

Hanoi-příjezd
Hanoi
Hanoi - ulice řemesel
Lahong Bay
Sapa
Sapa track
Sapa
Nha Trang Čamské věže
Saigon
1.-2.den Letecky do VIETNAMU. Hanoj - od roku 1010 hlavní město. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel, která se zde po staletí provozují. ( fakt děsnej let, Praha-Víden-Saudská Arábie-Taipei-Hnoj. Cik cak po světě. V Honoi sami procházka po starý čtvrti, našli jsme chrám Literatury. Večer seznámení s účastníky zájezdu, Dana, Honza, velkej Honza, Zoran, Terka-průvodkyně a Slovenský účastníky zájezdu. Na tuk-tuku po městě a návštěva venkovního vodního divadla )
3.den Prohlídka města. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1049. Hoan Kiem - jezero navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Thang Long.Náměstí s mauzoleem a prezidenský palac. Odjezd do Lahong Bay ( a tady se to začíná komplikovat, v hotelu jsme si opařil nárt nohy tak dokonale, že tam mam puchýř jako dlaň )
4.den Ráno do Dračí zátoky Ha Long. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Projížďka lodí mezi věžemi. Plovoucí vesnice. ( a tady se to opět komplikuje, díky hurykánům a se ruší program do města Hue, Hoi An … Odjezd do Hanoje . Jízda nočním vlakem na hornatý sever Vietnamu. – Takže jsme mimo původní program)
5.den Sa Pa - horská stanice pod nejvyšší horou Vietnamu Fan Si Pan (3 143 m). Etnicky velmi pestrá oblast. Národnosti Dzao, Dzai, Tay, Hmong. Na hotel dorážíme brzy ráno, přebalíme věci a vyrážíme na dvoudenní track mezi horskými kmeny severního Vietnamu. Nahlédneme do jejich tradičního života, který pod tlakem „civilizace" doslova mizí před očima. Cestou oběd. Večer ubytování v jakemsi příbytku
6. Den pokračujeme v cestě a odpoledne návrat do Sa Pa, ubytování v pokuji s vlastním krbem a za zábavou do baru
7. den Prohlídka města a tržiště, odpoledne na vlak na hranici mezi Čínou a Vietnamem a zpět nočním vlakem do Hnoie. Ubytování nekdy ráno v cca 2 , dopoledne solo prohlídka města a odlet do přímořského letoviska Nha Trang. Ubytování na nejznámější promenádě. A jsme zpátky plánované trase.
8.den Ráno lodí projížďka po moři, nějaké podivné akvárium koupání na ostrůvku a zpět do Nha Trang, Čamské věže Po Nagar na hoře Cu Lao s výhledem do okolí. Crám s největším sedícím Budhou  Véča na ulici.
9. den odjezd na pobřeží Mui Ne. Odpočinek na písečných plážích lemovaných palmami, koupání v Jihočínském moři. ( tak to těžko, moře děsně špinavé a plné medůzek ). Pujčujeme si skutry a dáme sólo výlet
10. den Výlet na duny sjezdy a návrat do hotelu. …
11. den Odjezd ráno do Saigon, město odlišných kultur. Čínská čtvrť, chrámy, pagody, bohatá tržiště. 
12. den Cu Chi - tunely z americko-vietnamské války. No takovej skanzen.
Působivý palác náboženského směru Cao Dai.
13. den Plavba po Mekongu
14.den Rozloučení s Vietnamem. Letecky do KAMBODŽE, do Siemreapu. Setkání s novým průvodcem Lukášem
15.-17.den Angkor Wat největší lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9.-14. století se zde zachovalo 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prom pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Odpolední odlet ze Siemreapu přes Bangkok do Evropy. (Tady jsme se seznámili s cestovatelkou z Hradce králové, s Viktorií )
18.den Letecký návrat domů ( zase komplikovaně, do Bankogu, zpět do Taipei, …. Praha )

Další cesty po Vietnamu a a Kambodži


Sa Pa - Hanoi - Nha Trang - pobřeží Mui Ne - SaigonKambodža Siemreap - Angor Wat

zpět